Mie 三重 Japonsko - přehled

hledat

Návazné odkazy


Čas v Japonsku
Vaše doporučení je naší odměnou

Mie 三重

Prefekturální město: Cu 津
Velikost prefektury: 5 776 km²
Počet obyvatel: 1,863 mil.
Hustota obyvatel: 323 / km²
Ptákem prefektury je Kulík mořský; lat.: charadrius alexandrinus
Stromem prefektury je Japonský cedr; lat.: cryptomeria japonica
Květinou prefektury je Iris; lat.: iris ensata
Internetové stránky: www.pref.mie.jp

    Prefektura Mie se nachází v centrální části ostrova Honšú ve východní části oblasti Kinki. Většina prefektury se nachází na polostrově Kii. Mie sousedí na západě s prefekturami Wakajama<, Nara a Kjóto. Na severu s prefekturami Šiga a Gifu a na východě s prefekturou Aiči.
    Podél dlouhého pobřeží se táhne nížina Ise, zbytek hornaté části je poměrně hodně zalesněný. Díky těmto geografickým podmínkám je Mie známé lesnictvím, zemědělstvím i rybářstvím a mořskými farmami. Mezi nejznámější produkty Mie patří hovězí, čaj, perly a mandarinky. Zdejší hovězí maso Mcuzakagjú 松坂牛, se řadí mezi tři nejchutnější a nejcennější japonské hovězí.
    Území, na kterém se rozkládá prefektura Mie, bylo osídlené již před více jak 10 000 lety a v celé Japonské historii hrálo významnou roli. Nachází se zde jedna z nejvýznamnějších šintoistických svatyní - svatyně Isedžingú 伊勢神宮, jejíž historie sahá až do období Jajoi (300 př.n.l. – 300 n.l.).
    Celý komplex šintoistických svatyní Isedžingú je zasvěcený bohyni Amaterasu-ómikami. V hlavní svatyni je uložené posvátné zrcadlo Jata no Kagami, jeden ze tří císařských posvátných symbolů. Zdejší kněží pocházejí z císařské rodiny. Celý komplex je rozdělený na vnější svatyni Gekú 外宮se a Vnitřní svatyni Naikú 内宮. Všechny svatyně se každých 20 let znovu staví, příští obnovení proběhne v roce 2013.
    V jižní části poloostrova Kii pohoří se nachází mnoho svatyní, které jsou propojené posvátnými stezkami. Celá tato oblast byla zapsána pod názvem Poutní místa a stezky v pohoří Kii (Kii Sanči no Reidžó to Sankei Miči) 紀伊山地の霊場と参詣道 na seznam kulturního dědictví UNESCO.
    Dalším významným turistickým cílem je ostrov Mikimoto ve městě Toba. Na tomto ostrově objevil kultivaci perel Mikimoto Kókiči. Dnes je zde muzeum perel.
    V severní části prefektury ve vesnici Iga je nejznámější muzeum nindžú.
    V prefektuře Mie se také nachází nejznámější automobilová dráha, okruh Suzuka, na kterém se jezdí i formule 1.
  • Posvátné skalisko
  • Perlové plantáže
  • Perlový ostrov
  • Pohoří Kii
  • Pohoří Kii
  • Pohoří Kii
Reklama