Hrad Himedži<BR>(Himedžidžó) 姫路城 Japonsko - přehled

hledat

Návazné odkazy


Čas v Japonsku
Vaše doporučení je naší odměnou

Hrad Himedži
(Himedžidžó) 姫路城

C1b; Hrad Himedži (Himedžidžó) 姫路城 = C5a

    Hrad Himedži, japonsky Himedžidžó 姫路城 se nachází v prefektuře Hjógo, západně od města Kóbe. Himedži, který se někdy také nazývá hrad bílé volavky - Širasagidžó 白鷺城, patří k nejkrásnějším a nejnavštěvovanějším japonským hradům.
    Současná podoba hradu vznikla na konci 16. a začátku 17. století, nejstarší části hradu však pocházejí z první poloviny 14. století. Dominantou hradu je pětipatrová hlavní věž, jež byla postavena v roce 1609. Věž, vodní příkopy a nový systém hradeb nechal postavit Ikeda Teterumasa, kterému hrad za věrné služby daroval třetí sjednotitel Japonska šógun Tokugawa Iejasu. Zajímavostí je, že se při budování hradního opevnění již počítalo s použitím střelných zbraní. V celém hradním komplexu se nachází 83 budov, Himedži je největším Japonským hradem.
    V současnosti hrad Himedži prochází náročnou a nákladnou rekonstrukcí. Celá hlavní věž je obestavěná mohutným hangárem a z nádherného hradu není bohužel nic vidět. Přístupná je pouze část vnitřních prostor. Je možné vyjet výtahem až ke střeše a „pokochat“ se pohledem na průběh rekonstrukce. Ukončení rekonstrukce je předpokládané v roce 2014.
    Na hradě se také natáčelo mnoho historických filmů. Himedži je nejznámějším a nejzobrazovanějším japonským hradem. Na seznam kulturního dědictví UNESCO byl hrad Himedži zapsán v lednu 1993.


  • Pohled na hrad
  • Pohled na věž
  • Sakury a Himedži
  • Pohled na příkop a věž
  • Pohled na hrad
  • Rekonstrukce hradu
Reklama