Poutní místa a stezky v pohoří Kii <BR> (Kii Sanči no Reidžó to Sankei Miči) 紀伊山地の霊場と参詣道 Japonsko - přehled

hledat

Návazné odkazy


Čas v Japonsku
Vaše doporučení je naší odměnou

Poutní místa a stezky v pohoří Kii
(Kii Sanči no Reidžó to Sankei Miči) 紀伊山地の霊場と参詣道    Pohoří Kii se nachází ve střední části ostrova Honšú v oblasti Kinki v prefektuře Wakajamaa prefektuře Mie. V pohoří Kii se od pradávna soustředily a esoterické formy náboženství. Kromě šintoistických poutníků zde později meditovali a putovali i buddhističtí mniši. Docházelo zde proto k prolínání obou forem náboženství a k jejich vzájemnému obohacování.
    Jeden z nejvýznamnějších buddhistických chrámových komplexů se nachází na hoře Kója. Tento klášter založil v roce 816 Kóbó Daiši, zakladatel buddhistické sekty Šingon. Chrámový komplex se stal hlavním sídlem této významné sekty. V dobách největšího rozkvětu se zde nacházelo několik oddělených klášterů, dohromady čítajích až 1000 klášterních budov. V součastnosti se zde nachází „pouze“ 123 staveb. Mnoho staveb je vyhrazeno poutníkům a turistům. Je možné se zde ubytovat a ochutnat vegetariánskou stravu mnichů.

    Na zdejším hřbitově je také pohřbeno mnoho významných japonských osobností. Před hrobem Kóbó Daišiho velký chrám ve kterém svítí na 11 000 luceren, z nichž dvě údajně svítí nepřetržitě již od 11. století. Horu Kója a její buddhistické památky ročně navštíví okolo milionu návštěvníků.
    Do seznamu památek UNESCO je zahrnutá i oblast Jošino, kde se nacházel v období Muromači, během císařského schizmatu (období dvou císařů) mezi lety 1336 – 1392, císařský dvůr.
    Na seznam kulturního dědictví UNESCO byly zdejší památky zapsány v červenci 2004.
Reklama